Група дослідників із Хайфського університету і Ізраїлі розробила автономного підводного робота для пошуку риби.

«Ми розробили робота, який завдяки активному гідролокатору виявляє рибу та оцінює її розмір і біомасу, що є важливим, коли йдеться про розуміння кількості риби в морі», – сказав професор вищу Рое Діамант.

За його словами, нині рибалки зазвичай закидають сіті у воду в місцях, де, на їхню думку, може знаходитися риба, або тягнуть за судном ці сіті.

«Зрештою вони ловлять багато риби, яка для них не важлива, а також морських черепах, іноді дельфінів і маленьких рибок, яких заборонено ловити. Екологічна шкода дуже значна від цих методів. Якби у них була технологія, яка б могла сказала: «Ви шукаєте тунця – ось територія, яку вам потрібно перевірити», рибалка міг би діяти більш екологічно способом для морської системи», – пояснив Діамант.

Зазначається, що ці підводні роботи-поплавці автономно змінюють своє місце завдяки течіям і можуть контролювати свою глибину, рухаючись у воді вгору та вниз, змінюючи свій об’єм. Їхні акустичні датчики поглинають відблиски від чого завгодно – від морського дна та риби.

Кожен робот може безперервно працювати протягом п’яти днів. Потім він повертається, і оператор може відстежити його через GPS і підібрати з води.

Джерело

Від tatuanaru