Вчені з Техаського університету знайшли рішення однієї з ключових проблем сучасного сільського господарства – своєчасний полив і удобрення рослин. Вони створили «розумний» ґрунт, який довше залишається вологим і забезпечує посіви потрібними поживними речовинами. 

За даними ЮНЕСКО, на сільське господарство припадає від 70% прісної води у світі. Ця цифра буде збільшуватися, оскільки населення планети продовжує зростати. Вчені з Техаського університету в Остіні пропонують розв’язання цієї проблеми. Вони розробили новий тип ґрунту, який може вловлювати воду з повітря і контролювати постійне надходження поживних речовин.

В основі винаходу лежить гідрогелевий матеріал. Експерименти показали, що у рослин у такому ґрунті довжина стебла збільшилася на 138%. Модифікований ґрунт дає змогу домогтися економії води приблизно на 40%.

Керівник дослідження Чонджун Парк зазначив, що нова технологія допоможе знизити навантаження на фермерів. За його словами, технологія універсальна, а отже, її можна застосовувати в абсолютно різних кліматичних умовах – як у посушливих пустелях, так і в середніх широтах.

Джерело

Від tatuanaru