Професор Сохін Чой з Бінгемтонського університету багато років працює над біобатареями, які генерують електрику внаслідок взаємодії бактерій. Разом із колегами Сохін Чой створив біобатарею, яка працює протягом декількох тижнів абсолютно автономно. У ній використовуються три види бактерій, кожен – в окремих камерах один над одним.
Вироблення енергії відбувається шляхом проходження кількох етапів.
«Фотосинтезуючі бактерії виробляють органічну їжу, яка буде поживною речовиною для інших бактерій. У самому низу — бактерії, що виробляють електрику, а проміжні генерують деякі хімічні речовини для поліпшення перенесення електронів», — пояснює Чой.
Винахідник порівнює свої батарейки розміром 3 на 3 сантиметри з кубиками Lego. Їх можна комбінувати різними способами, залежно від необхідної для датчика або пристрою електричної потужності.
Кінцевою метою цих досліджень вчений називає мінімізацію розмірів батарей – він хоче зробити їх дуже маленькими.
«Моя кінцева мета – зробити пристрій дійсно маленьким. Ми називаємо це «розумним пилом», і пара бактеріальних клітин буде генерувати енергію, достатню для роботи. Потім ми зможемо просто розсипати його там, де потрібно», — сказав він.
Крім того, професор хоче створити версію батарейки, яка вміє плавати на воді та самовідновлюватись, щоб автоматично лагодити пошкодження, завдані ймовірними суворими умовами.
Поки що технологія виглядає не надто обнадійливо. Незрозумілими залишаються кілька речей:
-
- Скільки енергії виробляє одна така батарейка та скільки окремих блоків потрібно для живлення тих чи інших пристроїв, а отже неясно, наскільки портативними вони є.
- Що робити, коли батарейка розрядиться? Зарядити, як звичайний акумулятор, явно не вийде. Імовірно, знадобиться своєрідна «пересадка бактерій», за умови, що можна продовжити використання старого корпусу. Якщо ж він стає непридатним, то це породжує велику кількість відходів, адже заміна батарей на нові щокілька тижнів – не дуже вдала ідея.
Якщо ж говорити про кінцевий етап розробки – «розумний пил» – то неясно, як пропонується збирати енергію з настільки маленьких генераторів, які «розсипані» на поверхні.