У Шотландії випробовують спеціальні шпалери як альтернативу газовим котлам, щоб підтримувати тепло в старих домівках без спалювання викопного палива. Спеціальні шпалери можна закріпити на стелі. Вони виділятимуть інфрачервоне випромінювання, щоб прогрівати будинок.
Маючи намір досягти нульових викидів до 2045 року, Шотландія має прискорити перехід до чистіших форм енергії. Однак тягар викидів вуглекислого газу в Шотландії зумовлений її потребами в опаленні. 84% шотландських будинків спалюють газ, щоб підтримувати тепло, що становить майже 36% річних викидів вуглецю в країні.
Окрім того, що Шотландія розташована значно північніше, ніж більшість країн Європи, тут також одні з найстаріших будинків у Європі. В середньому будинки в Шотландії втрачають тепло втричі швидше, ніж відносно нові європейські будинки.
Оскільки опалення в будинках досягається спалюванням газу, неефективна ізоляція призводить до більшого використання викопного палива, тим самим збільшуючи викиди вуглецю. Ініціатива щодо обмеження викидів випробовується в 12 багатоквартирних будинках у Глазго, використовуючи електричні шпалери замість газового котла.
Електрошпалери – це тонка поверхня, що працює від електрики. Ці шпалери складаються зі смужок міді та графену й випромінюють інфрачервоне випромінювання, яке може зігріти будинок без будь-яких викидів. Електрику для шпалер можна отримувати з морських вітрових електростанцій, що робить їх чистим джерелом опалення.
Шпалери можна закріпити на стелі без особливих зусиль. Що ще важливіше, надане тепло не містить диму від згоряння, який зазвичай погіршує якість повітря в будинках.
Дослідники відстежують ефективність підходу за допомогою датчиків Інтернету речей і аналітики з підтримкою штучного інтелекту.
У міськраді Глазго зазначають, що в місті близько 70 тисяч квартир, тому пошук нових рішень для більш ефективного їх опалення є життєво важливим для досягнення нульових викидів.