Фахівці Корейського інституту науки та технологій (KAIST) представили першого у світі гуманоїдного робота-пілота. Від інших аналогічних проектів робот PIBOT відрізняється повторенням тіла людини, що дозволяє йому сісти в крісло будь-якого «людського» транспорту без переробки. Робот зможе вести літаки та автомобілі в кабінах та кріслах, зроблених для людей. Це обіцяє прискорити автоматизацію транспорту в будь-якій сфері найпростішим чином.
При цьому робот обіцяє вигідно відрізнятися від живих пілотів та водіїв. Він зможе швидше реагувати на позаштатні ситуації, пам’ятати всі навігаційні карти світу та інструкції. Також робот набиратиметься досвіду, що відбуватиметься завдяки вбудованому в нього штучному інтелекту.
«Гуманоїдні роботи не вимагають модифікації існуючих літаків і можуть бути відразу ж застосовані для автоматизації польотів, – заявив Девід Хенчул Шим (David Hyunchul Shim), який очолює проект PIBOT. — Тому вони дуже застосовні та практичні».
Можливості робота були перевірені на авіасимуляторі. Він зробив рулювання, зліт, крейсерський політ, кругові рухи та посадку. Найближчим часом команда розробників має намір випробувати робота на реальному легкому літаку. При цьому вони бачать застосування PIBOT не лише у пілотуванні літаків. Робота шоферами, особливо на вантажних цивільних та військових транспортах, — це також сфера інтересу південнокорейських інженерів. Ніщо не завадить роботі-пілоту сісти за бублик машини після оновлення програм.
Розробники мають намір завершити дослідницький проект до 2026 року і потім зайнятися комерціалізацією PIBOT’а. Що ж, як мінімум до кінця десятиліття він не складе конкуренцію живим пілотам та водіям, а далі, як знати.