Стартап Lightmatter (США) розробив новий комп’ютерний чіп, який може прискорити процеси штучного інтелекту та заощадити електроенергію. Компанія використовує світлові промені для передачі даних між комп’ютерами, а не електричні сигнали.
Звичайні комп’ютери використовують транзистори, які схожі на крихітні електричні перемикачі. Але мікросхема Lightmatter використовує точно відкалібровані промені світла, які взаємодіють один з одним. Результати вимірюються за допомогою інтегрованого корпусу мікросхеми, виробленого в партнерстві з GlobalFoundries.
Гібридна конструкція чипа — фотонні ядра, що працюють разом із традиційними електронними системами управління і пам’яті — означає, що його можна програмувати з використанням стандартних фреймворків машинного навчання, таких як PyTorch і TensorFlow. Ця сумісність говорить про те, що розробники можуть інтегрувати фотонні процесори в наявну інфраструктуру, як, наприклад, чинять із графічними процесорами.
Раніше фотонні комп’ютери стикалися з проблемами точних обчислень. Якщо результатом обчислення було дуже маленьке число, мікросхема давала відповідь “нуль”. У Lightmatter розв’язали цю проблему, згрупувавши надзвичайно великі та малі числа перед надсиланням їх через фотонні схеми, гарантуючи, що дуже малі числа не будуть загублені в процесі.
Гендиректор компанії Нік Гарріс сказав, що чип може вирішувати деякі поточні проблеми ШІ з тією ж точністю, що і звичайні чипи, але, найімовірніше, пройде десятиліття, перш ніж ця технологія стане мейнстрімом.