Розробили його вчені з Італійського хімічного товариства. Невдовзі можна буде легко визначити, скільки разів продукт заморожували та розморожували.
Коли ми купуємо продукти, не завжди можна сказати, наскільки суворо дотримувалися умови їхнього зберігання й транспортування. Можливо, перед продажем їх неодноразово заморожували, а це дуже впливає не лише на текстуру, а й на смак.
Отже, скоро активно використовуватиметься датчик, він показуватиме кількість розморожувань і заморожувань. Датчик безпечний, бо зроблений з їстівних матеріалів — кухонна сіль, червона капуста та бджолиний віск.
Пристрій змінює колір, коли нагрівається вище заданої температури від мінус 50 до нуля градусів.
Він являє собою гальванічне гніздо, яке заповнюється розчином електролітів. Цю роль може відігравати, наприклад, розчин кухонної солі, виноградний чи яблучний сік та інші насичені солями їстівні рідини.
Залежно від їхнього набору змінюється температурна чутливість системи. Це гніздо зʼєднане з іншим, іонохромним, що містить сік червоної капусти. Для цього використовують найтонші оловʼяні та золоті електроди. І самі гнізда, і вся система загалом поміщені в бджолиний віск.
Дослідники вже продемонстрували роботу пристрою у вигляді кількох прототипів у лабораторії. Експерименти підтвердили, що при розморожуванні розчину електроліту в першому гнізді виникає слабкий струм, який надходить у друге, змінюючи колір соку з червоного на синій.
У майбутньому такі датчики дозволять працівникам торговельних мереж відстежувати дотримання умов зберігання продуктів, а покупцям — переконатися, що вони купують якісний товар.