Зберігання енергії з відновлюваних джерел має важливе значення для забезпечення надійного та стабільного постачання електроенергії. Існують різні методи зберігання енергії з відновлюваних джерел, такі як акумулятори, гідронасоси, стиснене повітря, маховики і т.д.

Інженери із Сандійської національної лабораторії у співпраці з компанією CSolPower LLC розробляють новий доступний метод зберігання енергії з відновлюваних джерел.

Система зберігання складається з гірських порід, що утримуються у пласті, який можна нагрівати або охолоджувати повітрям для зберігання теплової енергії. Дослідники заявили, що гравій від ландшафтних компаній може бути успішно використаний для системи, не вимагаючи великого промивання або підготовки.

У Національному випробувальному центрі сонячної енергетики компанія Sandia спроектувала випробувальний стенд на 100 кіловат-годин для перевірки продуктивності скельного шару. Фотоелектричні панелі встановлюються та модернізуються, щоб продемонструвати процес заряджання з використанням переривчастого джерела енергії.

“Однією з переваг зберігання теплової енергії в гірських породах є те, що його можна побудувати будь-де”, – сказав Уолтер Герстл, співзасновник CSolPower.

Ціна є вирішальним фактором. 

“Зниження вартості цієї системи зберігання теплової енергії або систем зберігання енергії загалом збільшує потенціал для розгортання цих систем у промисловості та підвищує ймовірність впровадження відновлюваних джерел енергії”, – додав він.

Технологія CSolPower орієнтова на довгострокове зберігання енергії, що означає, що можна зберігати енергію протягом кількох годин чи місяців. Під час тестування система була заряджена повітрям з температурою понад 500 градусів за Цельсієм, і вона була здатна підтримувати цю температуру до 20 годин.

“Природний підхід полягає в тому, щоб накопичувати надлишкову електроенергію, що виробляється протягом дня, у вигляді тепла, а потім використовувати її для нагрівання води та будинків у нічний час”, – кажуть розробники.

Від tatuanaru