В Університеті Лафборо у Великій Британії вигадали портативний очищувач повітря. Його треба носити на шиї. За задумом авторів, пристрій особливо стане в нагоді жителям великих міст.

Співробітники університету зазначили, що у метро рівень твердих частинок PM 2,5 у повітрі може перевищувати безпечний рівень, встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Це пов’язано з колесами складів та гальмами, які при зносі забруднюють повітря. Ситуація загрожує легеням та серцево-судинній системі пасажирів. Новий очищувач повітря може виправити проблему.

Пристрій Aerate схожий на великі навушники, проте носити його потрібно на шиї. Він складається з двох невеликих вентиляторів, які здійснюють до 5500 обертів за хвилину та поглинають повітря біля обличчя користувача. Потім діють фільтри з особливого матеріалу. Вони вловлюють крихітні частинки та видають очищене повітря. Одного фільтра вистачає на 40 годин використання.

Aerate можна використовувати разом зі спеціальним застосунком для смартфонів. Він дозволяє дізнатися подробиці про роботу очищувача та ресурс фільтрів — програма підкаже, коли їх потрібно замінити. У деяких містах програма створить карти на основі даних від пристроїв, на яких можна побачити найзабрудненіші ділянки метро. Передбачається, що пасажири матимуть змогу коригувати свої маршрути з урахуванням отриманої інформації.

За словами творців Aerate, випробування показали, що технологія добре справляється із забрудненим повітрям. Поки що пристрій існує як прототип. Коли пристрій вийде у продаж, не повідомляється. Творці очищувача сподіваються, що їхній гаджет допоможе не лише їхнім власникам, а й іншим пасажирам.

Джерело

Від tatuanaru