Науковці з Університету Южної Флориди розробили революційний алгоритм, який дозволяє відтворювати графічні сцени, що знаходяться за перешкодами, у 3D-форматі. Для цього вчені використовують лише одне фото. Технологія може показати, що ховається за стінами, дверима або автомобілями, відкриваючи нові можливості для безлічі сфер — від безпеки до розваг.
Дослідники пояснили: алгоритм працює, аналізуючи слабкі тіні, які об’єкти кидають на навколишні поверхні. На основі цих даних ШІ створює точні та кольорові 3D-моделі областей, що знаходяться поза полем зору людини. Це стало можливим завдяки використанню звичайної цифрової камери, що робить технологію доступнішою у порівнянні з попередніми методами, які потребували дорогого спеціалізованого обладнання.
Технологія може бути використана у пошуково-рятувальних операціях для визначення місцеперебування людей, що опинилися у складних ситуаціях. Також вона стане помічною для правоохоронців, які збиратимуть докази у ході розслідувань.
Та попри величезний потенціал, комерційне впровадження технології може зайняти від 10 до 20 років. У найближчому майбутньому автори планують працювати над покращенням швидкості та точності алгоритму, а також досліджувати його застосування в автономних пристроях.