Вчені з Університету Джона Гопкінса та Університету штату Північна Кароліна зробили значний прорив, створивши функціональний комп’ютер на основі ДНК, замість традиційної електроніки.
Новітня технологія дозволяє виконувати всі основні операції комп’ютера: зберігання, обробку, вилучення, видалення та перезапис даних. Раніше існували способи зберігання та обробки даних на основі ДНК, однак вони не могли поєднати всі ці функції в одному пристрої.
Керівник проєкту Альберт Кеунг зазначив, що головною проблемою при використанні ДНК для обчислень є сумісність процесів зберігання, вилучення та обробки даних, адже вони представлені у вигляді нуклеїнових кислот. Проблема значною мірою вирішена завдяки новітнім технологіям, що дозволили створити м’які полімерні матеріали з унікальною морфологією.
Новий біокомп’ютер здатний розв’язувати прості задачі – судоку та шахи, а також зберігати дані протягом тисяч років без їхньої деградації. За словами Кеунга, ця технологія дозволяє помістити дані з тисяч ноутбуків у пристрій розміром із гумку для олівця.
Відкриття відкриває нові горизонти у сфері обчислювальних технологій та потенційно може змінити підходи до зберігання та обробки даних у майбутньому.