Вчені з Технологічного інституту Джорджії надихнулися унікальним стилем пересування багатоніжок, щоб зробити прорив у робототехніці. Дослідники виявили, що роботи з дублюючими ногами можуть переміщатися нерівними поверхнями без необхідності використання додаткових сенсорних або керуючих технологій.
Команда вважає, що ця інновація може знайти широке застосування у сільському господарстві, освоєнні космосу та пошуково-рятувальних операціях. Дослідники розробили теорію під назвою просторова надмірність, яка передбачає, що додавання пар ніг до робота збільшує його здатність стійко переміщатися складними поверхнями. Це означає, що навіть якщо одна нога виходить з ладу, велика кількість ніг дозволяє роботу продовжувати рух і надійно транспортувати об’єкти.
Перевага такого підходу полягає в тому, що він усуває необхідність безлічі датчиків для управління роботом в режимі реального часу. У таких сферах застосування, як пошуково-рятувальні операції або дослідження навколишнього середовища, наприклад, Марса, де датчики можуть бути дорогими, тендітними або нездатними швидко реагувати на умови, що швидко змінюються, робот без датчиків з надмірною кількістю ніг пропонує практичне рішення.
Експерименти, проведені дослідницької групи, підтвердили ефективність теорії.