Китайський стартап Betavolt представив «ядерну» батарею BB100, призначену для смартфонів. Вона використовує ізотоп Нікель-63 та алмазні напівпровідники для створення компактної, безпечної та довговічної енергійної системи. Основу технології становить 10-мікрометровий напівпровідниковий шар із штучного алмазу, який генерує електроенергію з розпаду ізотопу нікелю.

Розробники стверджують, що ця ядерна батарея абсолютно безпечна для людей, не випромінює зовнішнього випромінювання і може працювати в широкому температурному діапазоні від -60°C до 120°C. Після закінчення терміну служби компоненти, що випромінюються, переходять у стабільний ізотоп міді, який не є радіоактивним. Ядерна батарея BB100 має компактні розміри — 15×15×5 мм, і здатна надавати 100 мікроват потужності при напрузі 3 В.

Електроенергія виробляється завдяки кристалічній структурі, яка використовує енергію, виділену внаслідок розпаду ізотопу нікелю (Нікель-63) у формі тоненьких пластинок товщиною 2 мікрометри. За результатами випробувань, коефіцієнт перетворення енергії батареї склав 8,8%. З використанням вищої чистоти радіоактивного джерела нікелю-63 можна досягти ще кращої щільності та потужності батарей.

Betavolt повідомляє, що робочі прототипи їхньої ядерної батареї BB100 успішно проходять випробування і планують розпочати серійне виробництво у 2025 році. Ключова структура батареї включає два перетворювачі, підкладку, джерело нікелю-63 та захисний шар.

Джерело

Від tatuanaru