В Ісландії на геотермальних джерелах Laugarvatn Fontana печуть хліб: закопують у пісок та чекають 24 години. Повітря пахне сіркою, а крізь чорний пісок пробивається гаряча вода. Саме так виглядає чи не найбільш екологічна пекарня у світі.

Хліб, відомий як hverabrauð, є розкішним результатом випікання тіста під землею в місцевих геотермальних джерелах протягом 24 годин. А щоб отримати свіжоспечений хліб, знадобиться спритність та лопата. Витягнувши хліб з горщика, його нарізають та змащують місцевою олією, а зверху посипають шматочками копченої форелі, яку виловлюють в тамтешніх озерах.

Хліб солодкуватий, має м’яку та щільну текстуру.

Laugarvatn Fontana раніше вважався безплідним регіоном в Ісландії, але зараз став популярною зупинкою для туристів. Тут насолоджуються гучними водоспадами та шиплячими гарячими джерелами. Унікальні природні явища зумовлені пересуванням тектонічних плит у цій місцевості. Їх повільний рух штовхає магму та газ до зовнішньої кори землі, підживлюючи гарячі джерела та вулкани.

Ідея випікати хліб прийшла до уродженця Laugarvatn Fontana, який наразі є шеф-кухарем і генеральним менеджером геотермального курорту та пекарні.

Спочатку вони з дружиною керували місцевим готелем у цьому регіоні. Потім почали ходити на пляж, аби випікати хліб на гарячих джерелах.

Зараз хліб подають в тому ж готелі до сніданку — як обов’язковий ритуал. А також запрошують гостей приєднатися до пошуків свіжоспечених буханців у гарячому піску.

Кожен горщик вариться добу на глибині близько одного фута (30 сантиметрів), де кип’яча вода зазвичай досягає температури 203 градуси за Фаренгейтом (95 градусів за Цельсієм).

Процес повільного приготування дозволяє правильно поєднуватися цукру та житньому борошну.

«Це створює унікальний смак і текстуру,– каже пекар,– дивно й те, що в цьому хлібі немає спецій. Але він дуже ароматний».

Цикл виробництва хліба триває день за днем — і кожен день на березі озера викопують 10-15 свіжоспечених буханців.

Джерело

Від tatuanaru