Американські розробники Келін Керолін Чжан і Раян Мезер вирішили подолати розрив між технологіями штучного інтелекту та поезією. Вони сконструювали Poetry Camera, фотоапарат, здатний не тільки закарбувати момент, а й миттєво створити вірш, що описує зафіксовану на фото подію. Пристрій з відкритим вихідним кодом поєднує в собі передові технології та мистецьке бачення, унаслідок чого створюється твір, що розширює межі обох галузей.
Poetry Camera на перший погляд може здатися черговим гаджетом у світі цифрових технологій. Але при найближчому розгляді стає зрозуміло, що це не просто камера. Вона не просто фіксує зображення, а перетворює їх на вірші, засновані на аналізі кольорів, форм і композиції фотографії.
За допомогою Poetry Camera ви не просто робите фото, ви створюєте витвір мистецтва, що поєднує в собі візуальну красу і поетичну глибину. В основі цього інноваційного пристрою лежить потужний одноплатний комп’ютер Raspberry Pi розміром із кредитну картку. Цей крихітний, але потужний компонент слугує мозком Poetry Camera, даючи їй змогу створювати зображення і спілкуватися з великою мовною моделлю GPT-4 від OpenAI для створення віршів.
Raspberry Pi, подібно до штучного художника, малює картину з пікселів, а потім, використовуючи алгоритми комп’ютерного зору, аналізує кольори, візерунки і навіть емоції в кадрі. Отримані дані стають натхненням для створення поезії.
Користувачі можуть вибирати поетичну форму – хайку, сонет або верлібр – залежно від своїх уподобань. Щоправда, для налаштування потрібно розбиратися у вихідному коді. Уже готовий вірш друкується самим гаджетом – як швидке фото на камерах Polaroid.