Американські розробники Келін Керолін Чжан і Раян Мезер вирішили подолати розрив між технологіями штучного інтелекту та поезією. Вони сконструювали Poetry Camera, фотоапарат, здатний не тільки закарбувати момент, а й миттєво створити вірш, що описує зафіксовану на фото подію. Пристрій з відкритим вихідним кодом поєднує в собі передові технології та мистецьке бачення, унаслідок чого створюється твір, що розширює межі обох галузей.

Poetry Camera на перший погляд може здатися черговим гаджетом у світі цифрових технологій. Але при найближчому розгляді стає зрозуміло, що це не просто камера. Вона не просто фіксує зображення, а перетворює їх на вірші, засновані на аналізі кольорів, форм і композиції фотографії.

За допомогою Poetry Camera ви не просто робите фото, ви створюєте витвір мистецтва, що поєднує в собі візуальну красу і поетичну глибину. В основі цього інноваційного пристрою лежить потужний одноплатний комп’ютер Raspberry Pi розміром із кредитну картку. Цей крихітний, але потужний компонент слугує мозком Poetry Camera, даючи їй змогу створювати зображення і спілкуватися з великою мовною моделлю GPT-4 від OpenAI для створення віршів.

Raspberry Pi, подібно до штучного художника, малює картину з пікселів, а потім, використовуючи алгоритми комп’ютерного зору, аналізує кольори, візерунки і навіть емоції в кадрі. Отримані дані стають натхненням для створення поезії.

Користувачі можуть вибирати поетичну форму – хайку, сонет або верлібр – залежно від своїх уподобань. Щоправда, для налаштування потрібно розбиратися у вихідному коді. Уже готовий вірш друкується самим гаджетом – як швидке фото на камерах Polaroid.

Розробники пристрою вивчають тепер можливість комерційного випуску гаджета. Хоча створення пристрою починалося як особистий проект, але винятково позитивний відгук спонукав їх вивчити можливість зробити його комерційно доступним для ширшої аудиторії.

“Ми не продаємо це. Але після 101 питання ми почали думати про це більш детально, цікавлячись, чи варто нам робити це доступним для людей. Але водночас це художній проєкт, розумієте? Нашою початковою реакцією було виключити капіталізм із цього”, – каже співавторка пристрою Келін Керолін Чжан.

Джерело

Від tatuanaru