Американський технологічний гігант заявив, що запровадить автономну доставку дронами у Великобританії та Італії «наприкінці 2024 року», через десять років після того, як вперше публічно націлився на небо. До кінця десятиліття компанія сподівається доставляти 500 мільйонів пакунків за допомогою дронів щороку.
Оголошення прозвучало, коли Amazon представила нове покоління дронів у своїй штаб-квартирі в Сіетлі. Девід Карбон, віце-президент Amazon з Prime Air, сказав:
«Ми раді оголосити про розширення доставки Prime Air на міжнародному рівні, вперше за межами США. Ми створили безпечну та надійну службу доставки та тісно співпрацюємо з регуляторними органами та громадами».
Послуга компанії на основі безпілотників наразі доступна лише на двох невеликих майданчиках у Каліфорнії та Техасі, де вона була запущена менш як рік тому. Наступного року Amazon має намір додати третє місце в Америці.
Amazon вперше окреслив плани використовувати безпілотники для доставки в 2013 році, підживлюючи очікування нової ери ще швидшої доставки посилок.
«Це спрацює, і це станеться, і це буде дуже весело», — сказав тоді засновник Джефф Безос 60 Minutes на CBS.
Але прогрес був повільним. Наприкінці минулого року компанія запустила службу Prime Air у Локфорді, штат Каліфорнія, та Коледж-Стейшн, штат Техас, а в травні CNBC повідомила , що її дрони здійснили лише 100 доставок. Раніше вона встановила внутрішню ціль у 10 000 цього року.
За даними Amazon, відтоді активність зросла. За словами Carbon, дрони Amazon доставили «тисячі» пакунків. «І у нас тисячі клієнтів».
У 2016 році компанія провела невеликі випробування доставки дроном у Великобританії.
Хоча доставка покупцям за допомогою безпілотника за межами США стане значним проривом, оголошення Amazon мало на конкретні деталі. Компанія пообіцяла «розпочати з одного сайту» у Великій Британії та Італії та «розширюватися з часом», але керівники відмовилися коментувати, де в кожній країні вони запустять в першу чергу.
Відповідно до «накресленого плану», Carbon повідомила журналістам під час брифінгу, що технологічний гігант зрештою відправить безпілотники з ряду місць у США, Великобританії та Італії.
«З часом ми відкриємо більше об’єктів», – сказав він. – Це не перевірка ринку. Наші клієнти та, відверто кажучи, наші спільноти потребують такого типу сталого обслуговування. Сервіс почнеться повільно. Ми дійсно починаємо комерційний сервіс. Тестування проведено. Ми знаємо, що дрон перевірений».
У коментарях, наданих Amazon, баронеса Вере, міністр транспорту Великої Британії, сказала:
«Сьогоднішня заява Amazon є фантастичним прикладом об’єднання уряду та промисловості для досягнення нашого спільного бачення щодо того, щоб комерційні дрони стали звичним явищем у Великобританії до 2030 року».
Amazon далеко не єдиний, хто намагається зламати доставку дронами. Серед інших ключових гравців на ринку – Walmart, гігант роздрібної торгівлі США, і Alphabet, власник Google. Жорсткі нормативні вимоги змусили операторів підійматися крутою стежкою.
У Великобританії Управління цивільної авіації розглядає перший запуск Amazon як можливість дізнатися, як дрони можуть безпечно працювати в повітряному просторі країни. «Найкращий» сценарій впровадження, викладений в урядовому документі про політику минулого літа, підвищив перспективу понад 900 000 безпілотників, які працюють над Великобританією.
Нещодавно Amazon вперше відчинив двері своєї фабрики безпілотників на околиці Сіетла для засобів масової інформації та продемонстрував нову модель – MK30 – яку планує запустити в експлуатацію вчасно до запуску у Великобританії та Італії у 2024 році. .
На відміну від поточного безпілотника, що використовується в Локфорді та Коледж-Стейшн, для якого потрібен спеціальний майданчик доставки з QR-кодом для доставки товарів клієнтам, MK30 не потребує такого маркера. Літак також зможе літати під невеликим дощем, сильнішим вітром і ввечері, на відміну від своїх попередників, за словами Amazon, хоча як скоро він це зробить, залежить від регуляторів.
У Великій Британії, як і в США, групі спочатку потрібно буде використовувати спостерігачів і стежити, щоб її безпілотники не вилітали за межі їхньої видимості – хоча вони сподіваються, що незабаром це зміниться. Ав Замміт, речник Amazon, сказав:
«Ми сподіваємось і прагнемо, щоб до того часу, коли ми почнемо працювати [в таких країнах, як Велика Британія], з’явилася структура, яка фактично гарантує, що ми виходимо за рамки візуального прямої видимості дуже швидко».
Компанія прагне вирішити питання безпеки регуляторів і клієнтів. Carbon стверджував, що замовлення товару, доставленого безпілотником MK30, було б «у сотні разів безпечніше», ніж поїздка в магазин, щоб купити його.