Команда китайських лікарів розробляє систему інфрачервоної термографії на основі штучного інтелекту (AI-IRT) для скринінгу раку молочної залози, яка дозволяє користувачам легко перевіряти рівень ризику раку через додаток, підключивши інфрачервоні камери до своїх смартфонів.

За словами дослідницької групи з Пекінської лікарні Пекінського медичного коледжу (PUMCH), система складається з інфрачервоної камери, алгоритму штучного інтелекту і платформи для роботи з великими даними.

Підключивши інфрачервоні камери до своїх смартфонів, користувачі можуть використовувати їх для отримання теплових зображень своїх грудей. Потім вони завантажуються в телефонний додаток і автоматично обробляються алгоритмом штучного інтелекту, а результати показують різні рівні ризику раку.

Дослідницька група очікує, що система стане більш зручним, точним і економічно ефективним рішенням для доклінічного скринінгу раку молочної залози для китайських жінок. Наразі самообстеження молочних залоз є основним методом доклінічного скринінгу, проте більшість жінок не проводять самообстеження грудей регулярно або не використовують правильні методи.

Рак молочної залози є основною проблемою жіночого здоров’я в Китаї. У 2022 році в Китаї було зареєстровано 357 200 нових випадків раку молочної залози, другої за поширеністю злоякісної пухлини серед жінок, і 75 000 смертей від цієї хвороби.

“Ранній скринінг і діагностика є ключовими для лікування раку молочної залози”, – сказала Сунь Цянь, головний лікар з питань молочної залози в PUMCH і основний член дослідницької групи.

Порівняно з основними клінічними методами скринінгу, такими як ультразвукове дослідження, мамографія та магнітно-резонансна томографія (МРТ), система AI-IRT як широкомасштабний метод доклінічного скринінгу має такі переваги, як неінвазивність, відсутність радіації, швидкість і доступність. IRT також вважається ефективним методом скринінгу щільних молочних залоз, які частіше зустрічаються серед азійських жінок.

“Це китайське рішення для доклінічного скринінгу раку молочної залози для китайських жінок”, – сказав Чжоу Ідун, директор відділення хірургії молочної залози PUMCH.

Ґрунтуючись на своїх нинішніх результатах, дослідники сподіваються в майбутньому представити систему AI-IRT громадськості для використання вдома і в громадських центрах охорони здоров’я, позбавивши жінок від необхідності заздалегідь записуватися на прийом до лікарні і чекати кілька днів, щоб пройти клінічний скринінг.

Ван Сюефей (Wang Xuefei), лікар відділення хірургії молочної залози PUMCH і основний член дослідницької групи, сказав, що хоча результати дослідження потребують більш якісних проспективних валідаційних досліджень для подальшого підтвердження, безсумнівно, що система AI-IRT має величезну потенційну цінність для практичного застосування.

Джерело

Від tatuanaru