Китайська компанія Shenyang Aerospace Xinguang Group представила інтелектуальну роботизовану китову акулу, яка стала першою в світі такого роду.

Розміри апарату складають майже п’ять метрів завдовжки і 350 кілограмів ваги. Його рухи точно відтворюють рухи справжньої китової акули.

Робот може бути використаний в морських операціях та наукових дослідженнях. Він може розганятись до швидкості 0,7 метра в секунду і занурюватись на глибину до 20 метрів. Крім того, в нього є оптичні камери, датчики, гідролокаційна технологія та системи позиціонування BeiDou.

«Це найбільша біонічна риба, яку ми вивчали досі. Китова акула має сім керованих суглобів, і кожен з них вимагає обчислювальних, комунікаційних та сенсорних функцій, що також є нашою ключовою технологією», – сказав Гао Чао, конструктор дослідницького бюро технологій підводного руху Shenyang Aerospace Xinguang Group.

Завдяки досягненням у галузі матеріалів, систем управління та штучного інтелекту, біонічні роботи, наприклад ця акула, можуть революціонізувати морські операції та наукові дослідження.

Джерело

Від tatuanaru