Дослідники з Університету RMIT в Мельбурні, Австралія, виявили, що заміна піску, який зазвичай використовується в бетоні, відходами кавової гущі зробила його на 30% міцнішим. Цей метод виробництва не тільки знижує залежність від піску, але також зменшує кількість органічних відходів, що відправляються на звалища.
Органічні відходи не можна додавати безпосередньо до бетону, оскільки вони згодом розкладаються, послаблюючи матеріал. Але дослідники розробили низькоенергетичний процес, при якому кавова гуща нагрівається при температурі 350 ° C без кисню для створення біовугілля.
RMIT уклав партнерські відносини з урядовою радою штату Вікторія, щоб прокласти бетонні тротуари, збагачені органічними відходами у рамках випробування. Два типи бетону – один з кавового біовугілля і один з деревної тріски – були укладені поруч зі стандартним бетоном, який буде контролем.
«Ці експерименти не лише допомагають підвищити рівень знань наших підрядників і нашого персоналу, але й дають безліч інших переваг і вигод, які важливі для нашої спільноти. Це включає допомогу навколишньому середовищу, стійку поведінку і, що найважливіше, скорочення кількості відходів на звалищах і створення економіки замкнутого циклу», – сказав Раджив Ройчанд з Інженерної школи RMIT.
“В даний час ми працюємо в секторі ланцюжка поставок, щоб перетворити цей продукт на основний продукт для комерційного застосування, і ми вивчаємо не тільки каву – ми поширюємо його на всі форми різних органічних відходів”, – додав Ройчанд.
Використання бетону, збагаченого органічними відходами, означатиме економію витрат на будівництво.