Нова система штучного інтелекту успішно виявила десятки входів до печер на Марсі, використовуючи зображення поверхні планети, де могли б жити люди.
Дослідники з Даремського університету, що у Великобританії навчили алгоритм машинного навчання CaveFinder розпізнавати потенційні входи у печери за зображеннями марсіанської поверхні.
Ці печери, сформовані в результаті обвалення стародавніх лавових трубок, можуть слугувати не лише притулком для майбутніх дослідників, а й потенційними областями для вивчення ознак мікробного життя на Марсі. Дослідники припускають, що багато таких трубок можуть бути взаємопов’язані під поверхнею планети.
Система CaveFinder змогла ідентифікувати 61 вхід до таких печер, аналізуючи зображення у чотирьох різних регіонах Марса. Це відкриває новий підхід до пошуку печер на Марсі, оскільки раніше вчені вручну вивчали тисячі супутникових зображень, що вимагало значних зусиль та часу.
Навіть якщо система штучного інтелекту ще не готова для виявлення печер на всій планеті, вчені вважають, що вона може бути ефективною для виявлення потенційних печер в обмежених регіонах, де вже відомо, що вони можуть існувати.