Вчені з Університету Британської Колумбії (UBC) розробили новий «розумний» високочутливий м’який датчик. Науковці запевняють: пристрій відкриває двері до широкого спектра застосувань у робототехніці.
Передовий винахід забезпечує чутливість торкання для робота настільки, що той з легкістю зможе підійняти м’який предмет і «зрозуміти» це. Датчик на дотик, як людська шкіра — це робить взаємодію робота з людьми безпечнішою та реалістичнішою.
«Наш датчик може відчувати декілька типів сил, даючи змогу роботизованій руці реагувати на тактильні подразники зі спритністю і точністю. Наприклад, рука може тримати тендітні предмети, як-от яйце або склянка води, не розчавлюючи або не кидаючи їх», — розповів автор дослідження доктор Мірза Сакіб Сарвар.
Датчик здебільшого складається із силіконової гуми, а унікальний дизайн дає йому змогу згинатися і морщитися, як людська шкіра.
«Наш датчик використовує слабкі електричні поля для виявлення об’єктів, навіть на відстані, так само як це роблять сенсорні екрани. Але на відміну від сенсорних екранів, цей датчик пружний і може виявляти сили всередині й вздовж його поверхні», — пояснив доктор Джон Медден, старший автор дослідження.
Вчені стверджують, що новий датчик простий у виготовленні. Своєю чергою це робить його легко масштабованим для покриття великих поверхонь і запуску промислового виробництва.