Цементна компанія Progreso завершила будівництво першої у Гватемалі будівлі, надрукованої на 3D-принтері. Прототип житла був розроблений таким чином, щоб протистояти місцевій сейсмічній активності та поєднує в собі сучасні технології 3D-друку та традиційну місцеву архітектуру з використанням солом’яного даху. На будівництво дому пішло всього 26 годин.
Будинок без назви був побудований за допомогою принтера COBOD BOD2, який також використовувався для будівництва першого у Європі двоповерхового будинку, надрукованого на 3D-принтері. Процес будівництва був дуже схожий на попередній проєкт та включав 3D-принтер, який видавлював суміш, схожу на цемент, шарами, дотримуючись заздалегідь спланованого креслення для створення оболонки конструкції.
Процес друку тривав лише 26 годин, хоча цей час був розподілений на сім днів. Коли бетонну оболонку було завершено, будівельники додали вікна, електропроводку та сантехніку, а також усі інші необхідні для життя речі. Вони також встановили дах, який є традиційним дахом у регіоні з пальмової соломи. Для забезпечення природної вентиляції також встановлені дерев’яні ґратки над вікнами. У пресрелізі COBOD зазначено:
“Проєкт успішно зробив кроки для підтвердження конструктивної життєздатності 3D-друку конструкцій у сейсмонебезпечному регіоні. Завдяки використанню 3D-друку стіни будинку мають дуже органічні форми, які в іншому випадку були б надзвичайно дорогими, навіть неможливими для зведення бетонними блоками – переважаючим будівельним матеріалом у регіоні. Бетонні стіни, надруковані 3D-друком, доповнюються дахом з пальмового листя типу “Ранчо”. Цей тип даху використовується протягом багатьох поколінь у Латинській Америці, оскільки він недорогий, забезпечує тепловий комфорт і добре підходить для сейсмічних регіонів завдяки гнучкому та легкому матеріалу”.
Будинок має площу 49 квадратних метрів, займає один поверх і має дуже просте планування. Він містить центральну вітальню, укомплектовану столом і стільцями, а також невелику кухню-студію з шафами та раковиною. Інша кімната збоку облаштована як офіс, але її можна використовувати як спальню. Навпроти розташована ванна кімната. Представник COBOD заявив, що це дослідницький проєкт й поки немає планів до його масштабування.