Китайські вчені оголосили про прорив у технології інтерфейсу між мозком і комп’ютером, який може докорінно змінити наше уявлення про управління роботизованими руками. Вчені з Китаю стверджують, що вони створили приголомшливий інтерфейс між мозком і комп’ютером, який дозволяє мавпі керувати роботизованою рукою силою думки!
Дослідники кажуть, що ця технологія може змінити життя людей, які втратили кінцівки. Мавпа використовує сигнали електроенцефалограми (ЕЕГ), щоб керувати роботизованою рукою і направляти їжу прямо в її голодний маленький рот.
Про цей прорив, який ще не пройшов експертну оцінку, оголосив Університет Нанкай 5 травня. Команда використовувала спеціалізований рецептор, розміщений у невеликому отворі через яремну вену, що веде прямо в моторну кору головного мозку через сагітальний синус черепа.
Дослідники кажуть, що їхній підхід є “мінімально інвазивним”, як процедура стентування серця, і менш руйнівним, ніж операції, що проводить на приматах компанія Neuralink.
Фахівці визнають, що це лише перший крихітний крок у галузі з величезним потенціалом. За їхніми оцінками, пройде щонайменше п’ять років, перш ніж вони будуть готові перейти до випробувань на людях.
“У нас попереду ще довгий шлях”, — каже доктор Ма Юнцзе з відділення нейрохірургії лікарні Сюаньву.
Наступним кроком, за його словами, буде оптимізація дизайну електрода, перевірка його безпеки та надійності для довготривалої імплантації тваринам, а також подальший аналіз та обробка зібраних сигналів.