Nokia готується запустити мережу мобільного зв’язку 4G на Місяці пізніше цього року, сподіваючись збільшити кількість місячних відкриттів — і врешті-решт прокласти шлях для присутності людини на планеті-супутнику.
Фінська телекомунікаційна група планує запустити мережу на ракеті SpaceX протягом найближчих місяців, повідомив Луїс Маестро Руїс Де Теміно, головний інженер Nokia.
Мережа буде живитися від оснащеної антеною базової станції, яка зберігається в місячному посадковому модулі Nova-C, розробленому американською космічною компанією Intuitive Machines, а також від супутнього марсохода на сонячних батареях.
Між посадковим модулем і марсоходом буде встановлено LTE-з’єднання.
Інфраструктура приземлиться на кратер Шеклтон, який лежить уздовж південного краю Місяця.
Nokia каже, що ця технологія розроблена, щоб витримувати екстремальні умови космосу.
Мета полягає в тому, щоб показати, що наземні мережі можуть задовольнити комунікаційні потреби для майбутніх космічних місій, заявила Nokia, додавши, що її мережа дозволить астронавтам спілкуватися один з одним і з управлінням місією, а також дистанційно керувати марсоходом і транслювати реальні дані. повертати відео та телеметричні дані на Землю.
За словами Маестро Руїса Де Теміно, посадковий модуль буде запущений за допомогою ракети SpaceX. Він пояснив, що ракета не доставить посадковий модуль до поверхні Місяця — у неї є силова система, щоб завершити подорож.
Аншел Саг, головний аналітик Moor Insights & Strategy, сказав, що 2023 рік був «оптимістичною ціллю» для запуску обладнання Nokia.
Однією з речей, яких Nokia сподівається досягти за допомогою своєї місячної мережі, є пошук льоду на Місяці. Більша частина поверхні Місяця зараз суха, але нещодавні безпілотні місії на Місяць привели до виявлення залишків льоду, захоплених у захищених кратерах навколо полюсів.
Таку воду можна було б обробляти та використовувати для пиття, розбивати на водень і кисень для використання в якості ракетного палива або відокремлювати, щоб забезпечити астронавтів придатним для дихання киснем.