Китайські вчені розробили альтернативу суміші з піску і солі, якою посипають дороги взимку. Крихітні мікрогранули, які додаються при виготовленні асфальту, викликають танення снігу, що падає на дорогу. Модернізоване покриття виділяє протиожеледні речовини протягом декількох років.
Дослідники розробили солі на основі ацетату, які не містять хлоридів (традиційні речовини, що використовуються для боротьби з обмерзанням). Такі солі значно менш шкідливі для навколишнього середовища, надають менший вплив на сталеві компоненти машин та інші матеріали. Крім того, вони ефективно працюють при низьких температурах.
Готову сіль ацетату натрію вчені з’єднали з поверхнево-активною речовиною — діоксидом кремнію, бікарбонатом натрію і доменним шлаком — відходом роботи електростанції — для отримання дрібного порошку. Потім вони покривали частинки порошку розчином полімеру, утворюючи крихітні мікрокапсули. При підготовці асфальтової суміші вчені замінили частину мінерального наповнювача на ці мікрокапсули.
Дослідження на випробувальній дорожній смузі, побудованій на з’їзді з реальної автомагістралі, показали, що модифікований асфальт викликає танення снігу. Температура замерзання води при цьому знижується з 0 °C до -21 °C.
Аналіз в лабораторії показав, що тротуарна плитка товщиною 5 см, розроблена з використанням модифікованого асфальту, буде виділяти соляні капсули протягом 7-8 років, зберігаючи дорогу чистою.