Група вчених з Наньянського технологічного університету, Сінгапур, і Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана, США, розробила «розумну» упаковку для продуктів харчування. Вона біорозкладана, а головне — вміє «вбивати» шкідливі для людини мікроби.
Водонепроникна упаковка для харчових продуктів виготовлена з кукурудзяного білка зеїну, крохмалю і біополімерів природного походження з додаванням натуральних антимікробних сполук. До них відносяться масло чебрецю і лимонна кислота. У лабораторних експериментах було показано, що при впливі підвищеної вологості або ферментів шкідливих бактерій волокна упаковки виділяють природні антимікробні сполуки, що вбивають небезпечні бактерії (кишкова паличка і лістерія, а також деякі гриби).
В ході експерименту полуниця, загорнута в упаковку, залишалася свіжою протягом семи днів, перш ніж на ній з’явилася цвіль. Фрукти, які зберігалися у звичайних пластикових контейнерах, зіпсувалися вже через чотири дні. Автори проєкту стверджують, що їх упаковка може бути використана з різними продуктами: з фруктами, овочами, рибою і м’ясом. «Розумне» вивільнення протимікробних елементів відбувається лише при наявності бактерій або високої вологості, тобто забезпечує захист тільки при необхідності.
Джерело